Aktuality knihovna

Vážení příznivci naší bezplatné knihovny pro seniory

Po delší době, kdy byla knihovna z důvodu pandemie COVID 19 uzavřena, bude 1. června 2020 zahájen běžný provoz, ovšem za dodržování nutných opatření k prevenci nákazy.

Centrum sociálně zdravotních služeb je poskytovatelem sociálních služeb a nestátní zdravotnické zařízení, a tak s ohledem na zdraví našich klientů v terénu a zaměstnanců je nutné dodržovat platná opatření MZ ČR, tj. nosit roušku, dodržovat odstup od ostatních a také návštěvníky žádáme, aby do knihovny nechodili hlavním vchodem, ale dveřmi ze zahrady.

Nabízíme také možnost předem si knihy objednat prostřednictvím E-mailu: knihovnacszs@seznam.cz z nabídky na našich webových stránkách (povídky, romány, poezie, kuchařky, pohádky, pověsti a báje, audioknihy, DVD, výukové, slovenské knihy), nebo Vám seznamy knih můžeme zaslat. Objednané knihy knihovnice připraví a můžete si je jen vyzvednout.

Knihovna čítá kolem 3500 kusů, takže je z čeho vybírat. Podstatnou část tvoří romány a detektivky, o které je mezi čtenáři největší zájem. Naleznete u nás i knihy historické, autobiografie, thrillery, sci-fi, povídky i humor. Muži nejvíce ocení literaturu faktu, cestopisy, dobrodružné a válečné knihy. V menší míře uspokojíme i milovníky poezie a bájí či pověstí, nebo ty, co rádi vaří. V omezené míře máme i knížky ve slovenském jazyce.

V naší knihovně nemáme jen klasické, papírové knížky, ale i knihy určené k poslechu, tzv. audioknihy ve formě CD. Na CD si u nás můžete vypůjčit mimo románů i jazykové lekce a procvičovat si např. němčinu, ruštinu, angličtina a francouzštinu. Tato CD jsou většinou doplněna i tištěnou publikací.

Kromě knížek můžete využít i počítačovou místnost učebnu s šesti PC, které jsou v otvírací době knihovny zdarma k dispozici. Zdarma je i knihovna, která je primárně určena pro seniory a zdravotně znevýhodněné občany. Jedinou podmínkou je mít bydliště v naší městské části.

Provoz knihovny dlouhodobě finančně podporuje společnost Letiště Praha, a.s.

Bližší informace Vám podají pracovníci recepce Centra sociálně zdravotních služeb, tel.: 235 314 141, 777 575 117 nebo prostřednictvím E-mailu: knihovnacszs@seznam.cz.